Brązowy Medal Mistrzostw Polski

W Krakowie 25-27 września zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W turnieju tym udział brał nasz zawodnik Tomasz Mika, który wywalczył brązowy medal w grze indywidualnej. Tomek w grupie eliminacyjnej wygrał po 3:0 z Jarosławem Królem oraz Mariuszem Ziębą ( obaj IKS Warszaw) oraz uległ 2:3 Waldemarowi Krzemińskiemu ( Bolesławiec). W ćwierćfinale jego rywal doznał kontuzji i musiał oddać mecz. W półfinale Tomek przegrał z późniejszym mistrzem polski Sławomirem Brakiem ( Łódź) zdobywając brązowy medal. W grze podwójnej razem z Dariuszem Ściganym ( START Katowice) dotarli do drugiej rundy.

To początek maratonu zawodów dla naszego zawodnika, który jako osoba niepełnosprawna może posiadać podwójną licencje klubową ( reprezentuje również ZSR START Zielona Góra). Już w najbliższy weekend zostanie rozegrane 1 GP osób niepełnosprawnych w Gorzowie, 10-11 października to zaległe drużynowe Mistrzostwa Polski w Wiśle, następnie 24-25 października 2 GP w Gdańsku , 11 listopad Mistrzostwa Śląska w Siemianowicach i na koniec 21-22 listopada 3 GP w Krakowie.

Życzymy naszemu zawodnikowi zdrowia i powodzenia i kolejnych medali w nadchodzących rozgrywkach 🙂