Karol Kufel III w Polsce

W Brzegu Dolnym w dniach 16-18 października odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. Tenisiści i tenisistki rywalizowali o medale w czterech kategoriach: młodzików i młodziczek, kadetów i kadetek, juniorów i juniorek oraz młodzieżowców i młodzieżówek. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i LKS Ogra Głoska. Partnerami organizacyjnymi: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, PZTS, DOZTS we Wrocławiu, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS, MOSiR w Brzegu Dolnym i MKS Rokita Brzeg Dolny. Mistrzostwa dofinansowało Ministerstwo Sportu. Zawody otworzył wiceprzewodniczący KZS LZS Marek Mazur.

W turnieju tym udział wzięło 5cioro zawodników i zawodniczek naszego klubu. Najlepiej z nich w kategorii młodzicy zaprezentował się Karol Kufel, który bo bardzo dobrych grach wywalczył III miejsce w Polsce i brązowy Medal.

W kategorii kadetek 13 miejsce zajęła Angelika Woch, kategoria juniorki i juniorzy, Amanda Sudoł zajęła 9 miejsce natomiast Filip Rułka miejsce 7. W młodzieżowcach Bartosz Sobel uplasował się na 5 miejscu.

Nasz klub w ogólnej klasyfikacji pierwszy raz w historii zajął w klasyfikacji drużynowej bardzo dobre 7 miejsce w skali ogólnopolskiej.

Ogromne gratulacje dla całej reprezentacji LITS Meble Anders Żywiec a w szczególności dla Karola za jego historyczny medal. Życzymy dalszych sukcesów 🙂

Galeria zdjęć wykonanych przez Pana Grzegorza Garbaciaka .